Môžete si vybrať z rôznych prírode blízkych produktov do kúpeľne, kuchyne, spálne a vlastne takmer každej oblasti bývania


TIP #2: Ako vyčistiť koberec poliaty kávou

Môžete skúsiť penový čistič kobercov. Chvíľu to bude vyzerať skvele, ale stavím sa, že výsledok bude ešte horší ako pôvodná škvrna. Poďte sa pozrieť, čo s touto kávovým darčekom na koberci dokáže jedlá sóda.


TIP: Ako vyčistiť hračky

Peroxid vodíka je bezpečný čistič pre deti alebo kohokoľvek s dýchacími problémami, pretože nedráždi pľúca. Naplňte nepriehľadnú fľaštičku s rozprašovačom peroxidom vodíka a striekajte hračky, c. Môžete tiež namočiť handru do peroxidu a tieto povrchy utrieť.


TIP: Ako vyčistiť škvrny na matraci

Pomocou čistej, mäkkej zubnej kefky splikujte tento roztok do škvrny, nechajte 5 minút pôsobiť v prípade potreby opakujte. Akonáhle škvrny vyblednú, použite fén na vysušenie prebytočnej vlhkosti pred obliečkami.


TIP: Ako vyčistiť štetce na make-up

Štetce na make-up a ďalšie aplikátory, nechajte ich asi 10 minút nasiaknuť v roztoku, vytlačte prebytočnú tekutinu a nechajte cez noc uschnúť na vzduchu. Roztok vyčistí vaše štetce a zbaví ich baktérií, ktoré môžu spôsobiť vyrážky a ďalšie kožné problémy.


TIP: Rozjasnite vaňu

Pleseň a špina v sprche sú hrozné! Problém, ako sa zbaviť tohto svinstva, je, že mnoho komerčných čističov vaní a dlaždíc obsahuje bielidlo, čpavok a umelé vône, ktoré môžu byť škodlivé pre zdravie dýchacích ciest, žieravé pre pokožku a všeobecne škodlivé pre životné prostredie.


TIP: Odstráňte krv z bielizne

Aplikujte peroxid vodíka v plnej sile priamo na krvavú škvrnu čo najskôr a nechajte pôsobiť, kým neprestane šumieť. Potom škvrnu utrite čistou handričkou. Postup opakujte, kým škvrna nezmizne, a potom odev vyperte ako obvykle.


TIP: Zbavte sa hrdze

Zatiaľ čo peroxid vodíka môže urýchliť proces hrdzavenia, môže tiež odstrániť hrdzu, ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých krokov.


TIP: Vyčistite si kefku na zuby

Udržujte svoju zubnú kefku čistú: Kefku môžete vyčistiť tak, že ju na päť minút ponoríte do peroxidu, aby ste zabili baktérie, a potom ju dôkladne opláchnite vodou. Ak zvolíte túto metódu, nezabudnite denne vymieňať peroxid – a nezabudnite vymeniť zubnú kefku aspoň každých šesť mesiacov.